ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

اگرچه سرعت اصلي اينترنت شما را سرويس دهنده ها يا اپراتور هاي اينترنتي مشخص مي کنند اما عوامل دروني و تغييراتي که خويش کاربر روي خط ، دستگاه و تنظيمات مودم و سيستم عامل اعمال مي کند به صورت سر راست روي سرعت اينترنت و کيفيت خط موثر هستند. وقتي سرعت اينترنت مطلوب شود هر آن چه که در بستر اينترنت فراهم مي شود از بارگذاري صفحات وب تا پخش يک ويديو ساده در يوتيوب سريع تر و آسان تر خواهد شد. با ترفند هايي که امروز شناسايي مي کنيم مي آموزيد چگونه با تنظيم پهناي باند اينترنت دشواري ها کندي سرعت و کيفيت ناپسند خط تلفن مودم ADSL را برطرف کنيد.


 


 


رفع نويز خط تلفن و اينترنت 


راه حل هاي قطع نويز خط تلفن روي مودم


 


1-از بين بردن نويز در مودم ADSL با اتصال سيم‌ها به هم


سيم تلفن تغيير ناپذير بايد بين مودم و ورودي DSL يا مودم اسپليتر پيمان گيرد. علاوه بر سيم پيشين دربايستن به يک سيم بلند تلفن تغيير ناپذير داريم. درازا اين سيم بايد نسبت به سيم قبلي يک به پنج يا يک به ده باشد. به اين معنا که طول سيم سمت مودم بايد به اندازه اي باشد که حداقل دو دور نا بخورد و درازا سيم سمت ورودي DSL به اندازه 10 بعيد پيچيده شود. حال اين دو سيم را طوري قرار دهيد که کاملا در کنار هم قرار گيرند و هر بخش از آن را با چسب لوله يا چسب برق به هم بچسبانيد. دقيقا به شکل زير:


حالا مودم خويش را يک بار روشن و خاموش کرده و لذت ببريد. با اين پيشه سرعت دانلود و آپلود چندان تغيير نمي کند؛ ولي هنگاميکه يک صفحه اينترنتي را باز مي کنيد متوجه تغييرات زيادي مي شويد. اين ترفند براي باز کردن تارنما هاي سنگيني مثل يوتيوب و فيس بوک زياد کاربردي است.


 


2- به کارگيري چند نويزگير برطرف کردن و کاهش نويز خط ADSL


مشکلاتي مثل قطعي و خاموش شدن چراغ DSL مودم (نه واي فاي آن) اغلب به انگيزه نويزي است که روي خطوط تلفن وجود دارد. اين مشکل با افزودن اسپليتر هاي اضافي يا نويز گير هاي جداگانه حل مي شود. فقط بس است دو نويز مانع خريداري کنيد و آن را در مسير تلفن پيمان دهيد لغايت در کناره نويز گير پيشين مجموعا خط از بين سه دستگاه عبور کنيد. به اين قصد نخست يک راز سيم را به ورودي مودم وصل کنيد. سر ساير را در ورودي DS نويز گير پيمان دهيد. سر ديگر سيم نويز مانع نخست را به ورودي DS نويزگير دوم وصل کنيد و اين شغل را ادامه دهيد. در نهايت سر line سيم نويز راهبند سوم بايد به پريز تلفن وصل شود.


در صورتي که با به کارگيري ترفند گفته شده نتوانستيد به اينترنت وصل شويد تعداد نويزگير را تفريق دهيد و مثلا به جاي سه شماره از دو نويز گير در راه تلفن و مودم کاربرد نماييد.


 


3- شفا کيفيت خط تلفن اينترنت با تغيير تنظيمات فايرفاکس


تغيير برخي از تنظيمات فايرفاکس در شفا سرعت اينترنت کارساز هستند. توجه کنيد که فايرفاکس نسخه 47?0 و بالاتر را نصب کرده باشيد. گذرگاه Tools / Options را طي کرده و تيک گزينه هاي زير را برداريد: 1. بخش Advanced و تيک گزينه Use smooth scrolling

 2. بخش Advanced و تيک گزينه Use hardware acceleration when available

 3. بخش Add-ons Manager و تيک گزينه Extensions

 4. بخش Add-ons Manager: تمام Plugins يا پلاگين هاي نصب شده بايد روي Never Activeيا Ask to Active تنظيم شوند

 5. حال در نوار جستجو فايرفاکس About:Config را تايپ و اينتر را بزنيد. در اين مرحله از شما مجوز ورود خواسته مي شود که بايد روي i’ll be careful, I promise کليک کنيد. حال به تعقيب بخش هاي پايين باشيد و تغييرات گفته شده را روي هر يک اعمال کنيد:

 6. dom.popup_allowed_events: مقدار قبل فرض را با دو بار کليک روي اين گزينه به empty تغيير دهيد. با اين کار تمام پنجره هاي پاپ آپي که ظاهر مي شوند و سرعت اينترنت را مي گيرند بلاک مي شوند. در صورت احتياج مي توانيد از مسير Tools / Options / Content / Pop-ups / Exceptions آدرس پاپ آپي خاصي را وارد کنيد الي به صورت مجزا باز شود.

 7. browser.link.open_newwindow.restriction: مقدار قبل فرض را با دو بار کليک به 1 تغيير دهيد. اين گزينه هم پاپ آپ هاي مزاحم را بلاک مي کند.

 8. browser.cache.disk.enable: مقدار اين گزينه را روي true تنظيم کنيد.

 9. browser.cache.disk.parent_directory: راه ذخيره سازي کش با اين گزينه تغيير مي يابد. مي توانيد فولدري را مانند D:Temp يا USB 2.0 گزينش کنيد که خلوت تر باشد.

 10. browser.cache.memory.enable: مقدار را روي False تنظيم کنيد لغايت اندوخته سازي کش روي مموري تفريق يابد.

 11. browser.cache.memory.max_entry_size: مقدار اين تقدير را روي 512 تنظيم کنيد لغايت فايرفاکس بداند نبايد کشي با حجم ما فوق 512 کيلوبايت را ذخيره کند.

 12. حال يک صفحه خصوصي يا پروفايل ديگري را در فايرفاکس باز کنيد. به اين منظور روي کات فايرفاکس راست کليک کرده و وارد properties شويد. حال به دسته target عبارت -P -no-remote -Private را اضافه کنيد لغايت راه قبل فرض به شکل پايين تغيير کند: C:Program Files (x86)Mozilla Firefoxfirefox.exe” -P -no-remote -Private


 


 


4-بلاک کردن اتصالات ناخواسته با هاست فايل


hosts file يا هاست فايل را از آدرس زير دريافت کنيد:


http://winhelp2002.mvps.org/hosts.htm


در اين وب سايت به صورت کامل روشنگري ديتا شده است که چه طور با به کارگيري هاست فايل مدت زماني که براي انتقال داده حين بارگذاري صفحات لازم است کاهش مي يابد.


 


5-کم کردن و از ميان بردن Noise موجود در خطوط اينترنت ADSL با تغيير تنظيمات روتر


دو پارامتر در تنظيمات مودم وجود دارد که مي توانند در سرعت اينترنت اثر بگذارند. اولين پارامتر MRU که بايد آن را به 1424 تغيير دهيد. پارامتر بعدي هم MTU size مي باشد که بايد روي 1464 تنظيم شود. البته برخي از مودم ها پروانه تغيير اين مقادير را به کاربر نمي دهند. در بخش ADSL Setting فقط دو تيک G.Dmt Enabled و ADSL2 + Enabled را بزنيد و مفتوح هم پافشاري مي نماييم شدني است اين گزينه در مودم شما فعال نباشد.


 


 


6-بهبود سرعت اينترنت با دگرگوني ها در ويندوز


در خويش ويندوز هم مي نا تغييراتي اعمال کرد که سرعت کمي بهبود يابد. تمام کاري که بايد انجام دهيد کپي و سپس پيست کردن کد هاي زير تو نرم انگيزه ها ويرايش فايل متني مشابه نوت پد مي باشد. سپس فايل را به نام WindowsTweasks.bat اندوخته سازي کنيد. هر بار لازم شد با دو بار کليک روي آن در ويندوز هاي 8 / 8?1 / 10 بارگذاري صفحات اينترنتي و سرعت اينترنت در ويندوز شفا مي يابد.


 


@echo off


 


echo. Receive-side Scaling


 


netsh int tcp set global rss=enabled


 


echo. TCP Auto-Tuning disabled


 


netsh interface tcp set global autotuning=disabled


 


netsh int tcp set global autotuninglevel=highlyrestricted


 


echo. Windows Scaling heuristics disabled


 


netsh int tcp set heuristics disabled


 


echo. ECN Capability with AQM (Active Queue Management) enabled


 


netsh int tcp set global ecncapability=enabled


 


echo. Direct Cache Access enabled


 


netsh int tcp set global dca=enabled


 


echo. TCP Chimney Offload automatic


 


netsh int tcp set global chimney=automatic


 


echo. receive segment coalescing state


 


netsh int tcp set global rsc=enabled


 


echo. timestamps


 


netsh int tcp set global timestamps=enabled


 


echo.


 


echo. To verify that it is dsabled:


 


netsh interface tcp show global


 


echo.


 


pause


مشخصات

 • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
 • کلمات کلیدی: کنيد ,مودم ,اينترنت ,تغيير ,سرعت ,نويز ,سرعت اينترنت ,browser cache ,تنظيم کنيد ,تغيير دهيد ,کنيد لغايت ,browser cache memory ,تلفن تغيير ناپذير
 • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فلسفه زندگی Babak Rahnama salesimkart کفسابی در کرج،کفسابی درکرج،کفسابی کرج،09189043640 برنامه درسی عکاسی خبری پشت شیشه برف می بارد Nancy آشپزی با طعمی خوب قوانین مهاجرت به امریکا